Cestovanie s najmenšími deťmi

Pridané: 12.05.2023
|
Prečítate za 2 min.
|
Martina Tóthová

Čaká vás cesta s malým dieťaťom? Pripravte sa na ňu. Je možné, že vám dieťatko väčšinu času prespí, ale treba byť pripravený a mať aj plán B. :)

Mám pre vás niekoľko tipov na hračky do auta pre najmenšie deti.

1. HRACÍ PULT. - niekoľko aktivít v jednom. Hrací pult sa upevní úplne jednoducho na sedadlo pred dieťaťom. To potom môže skúšať pohybovať valcami na hracom pulte pomocou nôh, alebo skúmať hračky pred sebou rukami. 

 

12295TAF-2.png12295TAF-3.png

12295TAF-5.png


2. HRYZÁTKA A HRKÁLKY - sú malé, nestoja veľa a dieťa sa s nimi určite nejakú chvíľu zahrá. Hryzatká navyše pomôžu s rastúcimi zúbkami a svrbiacimi či boľavými ďasienkami. Majte vždy nejaké po ruke, či už v kabelke alebo prebaľovacej taške. Myslite tiež na to, že hryzátka môžu deťom z ruky vypadnúť, odporúčam preto skvelých pomocníkov - spojovacie krúžky. Tie aj mne ako mame neraz pomohli, bez nich by som si detstvo mojich detí ani nevedela predstaviť. :) Pomôžu vám prichytiť hračky ku kočiaru, ku sedačke, k taške, ku hrazdičke, postieľke, proste kde len chcete. Plastové krúžky viete pospájať a vytvoriť tak reťaz takú dlhú ako potrebujete. A ak potrebujete, viete si z krúžkov vytvoriť hračku - hrkálku. My sme ich dokonca využívali aj na prichytenie bavlnenej plienky na kočiar, keď sme potrebovali tieniť. :)

 

 

 

 

 

 

 

3.  ŠPIRÁLA s visiacimi hračkami, ktorá sa ľahko upevní na rúčku vajíčka (aj kočíka). Hračky v tomto prípade opäť vydavajú jemné zvuky, cinkanie, hrkanie. Rôzne materiály vzbudzujú u detí zvedavosť a skúmanie. Na tejto špirále je dokonca otváracia jahôdka, do ktorej sa dá odložiť cumlík.

 

          

 

 

4. TEXTILNÉ KNIŽKY - zabavia svojou materiálovou rôznorodosťou, rôznymi prekvapeniami a zaujímavosťami na objavovanie. Stránky šuštia a deti tak zaujmú nielen vizuálne ale aj sluchovo. Na rozdiel od kartónových knižiek, vôbec nebude vadiť, ak ich deti preskúmajú aj ústami. :) Opäť využijte aj do kočiara, či na deke.

 

 

 

 

           

 

 

 

 

Balenie uľahčí a prehľad vo veciach vám umožní samostatný detský kufor alebo prebaľovacia taška. Môžete do nich zbaliť všetky detské veci, minimálne to, čo by ste cestou tam a naspäť mohli najviac potrebovať (hračky, náhradné oblečenie, deka, plienky, utierky, ...)

   

 

      

 

 

Nech už idete kamkoľvek, vyzbrojte sa úsmevom, lebo s ním ide všetko oveľa lepšie. :) My vám prajeme len a len šťastné a pohodové cesty a výlety.

 

                                                                                                                                                    tím Hračkolandu

 

 


Späť na zoznam článkov
Zatvoriť

K článku neboli pridané žiadne komentáre vložiť nový komentár

Copyright 2014 - 2024 © www.hrackoland.sk