6 TIPOV NA HRAČKY DO AUTA pre deti od 5 rokov

Pridané: 20.06.2020
|
Prečítate za 3 min.
|
Martina Tóthová

Základom pohodovej a bezpečnej cesty autom sú rodičia a deti, ktoré sú v pohode a šofér, ktorý nie je rušený hlukom, výkrikmi, či plačom. Rušenie šoféra môžu spôsobiť deti, ktoré nie sú v pohode, alebo sa nudia. Ako ich teda zabaviť? Mám pre vás niekoľko tipov na hračky, ktoré nezaberú veľa miesta, využijete ich aj počas trávenia času v cieľovej destinácii, na deke pri bazéne, kým deti vyschnú,

v kaviarni, kým si vypijete svoju kávu, či reštaurácii pri čakaní na jedlo. Navyše pri hraní s nimi deti nepotrebujú vašu pomoc, vyhnete sa animátorskej činnosti a môžete si tak oddýchnuť, alebo sa nerušene venovať ceste a šoférovaniu.

Ku všetkým týmto tipom máte prekliky do eshopu, kde nájdete celý popis aj cenu. Stačí kliknúť na názov hračky alebo fotku.

Špeciálny tip z vlastnej skúsenosti - Najväčší úspech budú mať NOVÉ hračky, teda ak ich dostanú tesne pred cestou alebo priamo v aute. :) 

 

Poďme na to:

 

TIP č.1: MAGICKÝ SKICÁR . Rozmerovo aj svojou ľahkosťou zodpovedá časopisu A4, takže v pohode prenosný kamkoľvek. Je to vlastne magnetická tabuľka, na ktorú sa kreslí magnetickým perom a to buď podľa vlastnej fantázie alebo pomocou priložených šablón, ktoré sa dajú obkreslovať. Obrázok sa vymaže jednoduchým pošúchaním "zázračnej" kartónovej ceruzky po zadnej strane skicára. Vhodné pre deti cca od 3 rokov.

 

                                      

 

TIP č.2: Knižky ZÁZRAČNÉ MAĽOVANIE VODOU.

Obsahujú okrem iného 12 strán, ktoré si deti môžu vyfarbiť iba štetcom a vodou! Štetec, je súčasťou knihy, stačí ešte fľaška s vodou a zábava môže začať. Ak sa bojíte, že by voda s fľaše mohla skončiť v aute zle, stačí dokúpiť štetce plniteľné vodou, ktoré je možné kúpiť v papiernictvách alebo obchodoch s kreatívnymi potrebami. Zázrak knižky spočíva aj v tom, že 5-10 minút po vyfarbení obrázku všetky farby zmiznú a deti ho môžu vymaľovať opäť. Takto knižku využije niekoľko detí v jednej rodine. Respektíve jedno dieťa niekoľko desiatok krát.
V ponuke sú rôzne motívy
Knižku využijete kdekoľvek na dovolenke, na deke pri vode, v kaviarni aj reštaurácii. Vhodné pre deti od 3 rokov.

 

                                        

 

TIP č.3: Magnetická hra POČKAJ OPICA od značky Petit Collage

Hra pre 2 hráčov. Cieľom je uhádnuť slovo, ktoré si myslí súper. Háda sa po písmenkách. Ak uhádnete písmeno, dáte ho na miesto (vľavo dole), ak zadáte nesprávne písmeno, súper položí jednu časť opice (hlavu, ruku, ucho, chvost alebo nohu). Vyhrá ten, kto bude prvý. So slovom alebo s opicou. Všetky časti hry sú magnetické a uložené v plechovej krabičke. Odporúčam pre deti, ktoré už vedia čítať, respektíve vedia zložiť slovo z písmen, teda od cca 6-7 rokov.

 

 

                                           

 

TIP č.4: Magnetická hra MAČKY A PSY 4 V RADE od značky Petit Collage

Rovnako ako v predchádzajúcom prípade ide o plechovú krabičku. V nej majú deti psíkov a mačičky. Jeden hráč má mačičky, druhý psíkov. Hráči ich striedavo ukladajú na hraciu plochu tak, aby ako prví mali 4 v rade. Sú to teda klasické piškvorky. Hra je odporúčaná pre deti od 4+, ja skôr odporúčam od 5+


                                           


TIP č.5: SÚPRAVA NA KRESLENIE ZVIERAT alebo DOPRAVNÝCH PROSTRIEDKOV opäť od značky Petit Collage. Sada obsahuje množstvo návodov na kreslenie rôznych zvierat alebo dopravných prostriedkov krok po kroku, čistý blok papierov, 4 obojstranné farbičky (teda 8 farieb) a ceruzku s gumou. Opäť vhodná aktivita, ak si chcete v kľude vychutnať svoju kávu či drink niekde v kaviarni alebo pri čakaní na jedlo v reštaurácii. Pre deti od cca 5 rokov.

 

                                             

 

 

TIP č.6: GOKI MAGNETICKÉ  SUDOKU.

Hra v kovom obale je vďaka svojim malým rozmerom (16,2 x 16,2 x 2,6 cm) skvelým tipom na cesty! Odporúčaný vek je od 6 rokov, ale hra obsahuje aj ľahšie varianty, ktoré zvládnu aj 4-5 ročné deti.

Namiesto čísel obsahuje hra rôzne tvary. V balení sú ťažšie a ľahšie zadania, ktoré treba podľa pravidiel sudoku dokončiť. Každý riadok, stĺpec aj zvýraznené pole musí obsahovať dané tvary iba 1x.

       

 

 

                                          


Všetky hračky a detské potreby do auta môžete vložiť napríklad do detského kufríka. Kufrík bude počas vašej dovolenky zdrojom zábavy, dieťa si ho bude vedieť samo otvoriť a vybrať si čo potrebuje a tiež budete môcť všetky jeho hračky počas celej dovolenky do kufríka odkladať. Detské kufríky nájdete tu.


 


Späť na zoznam článkov
Zatvoriť

K článku neboli pridané žiadne komentáre vložiť nový komentár

Copyright 2014 - 2024 © www.hrackoland.sk