Prečo magnetickú stavebnicu?

Pridané: 10.05.2023
|
Prečítate za 2 min.
|
Martina Tóthová

Keď sa ma niekto opýta: "Aký darček kúpiť dieťaťu k narodeninám?"

Ako prvé odpoviem: "Magnetickú stavebnicu Magna tiles!"


Prečo?

Presvedčilo ma množstvo pozitívnych ohlasov od rodičov a tiež stavebnica sama. Nápad, spracovanie a nekonečné možnosti využitia a hry.

Máte obavy z plastov, bojíte sa, že prasknú, že sa zlomia a dieťa si ublíži? Tiež som ich mala. A potom som uvidela diely naživo a pochopila, že tieto obavy boli úplne zbytočné. Tohto sa absolutne nemusíte báť. Po prvé, plasty sú naozaj pevné a hrubé, nepoškodia sa ani pri páde, či hádzaní o zem. :) Po druhé, stavebnice sú certifikované a prešli testami bezpečnosti. Plast, z ktorého sú vyrobené diely stavebnice je neškodný, netoxický potravinársky plast, bez BPA, ftalátov a latexu.

Bojíte sa vypadnutých magnetov? Nemusíte! Tie sú súčasťou plastu, sú v ňom schované (ako keby zaliate), takže vypadnúť určite nemôžu. :)

 

Po rozplynutí takýchto obáv, prichádza na rad otázka ...

 

Kto by pre svoje dieťa nechcel hračku, ktorá ho rozvíja a posúva vpred?


Magnetická stavebnica totiž dokáže s deťmi urobiť veľa.

Rozvíja u detí motorické zručnostikreatívne schopnosti, podporuje spoločnú hru s inými deťmi či dospelými, rozvíja logické mysleniepriestorové videnie a predstavivosť, pomáha rozvíjať rečové schopnosti. Deti sa hravým spôsobom stretávajú s matematikou, geometriou aj fyzikou.

 

Rôzne sady sú navzájom kompatibilné. Dokonca sú kompatibilné aj s konkurenčnou značkou magnetických stavebníc. Zvyšovaním množstva dielov sa rozširujú možnosti hry a kreatívneho tvorenia. Na začiatok by som pre deti určite zobrala tú najväčšiu sadu - Metropolis, aby dieťa nebolo hneď na začiatku sklamané z menšieho počtu dielov. Potom môžete dokupovať menšie sady, ktoré hru vždy oživia.

 

   Sada Metropolis

        

 

 

Stavebnice Magna tiles sú odporúčané pedagógmi, overené a milované deťmi a rodičmi.


Magna tiles má teraz pre deti stavebnice, ktoré ich zaujmú svojimi detailami a pohyblivými zvieratkami. Na výber máte rôzne prostredia: les, džungľa, savana, arktída, dinosaury, farma ale tiež stavebnice, pomocou ktorých si deti vytvoria či zväčšia svoje vybudované mesto. Postaviť si môžu cesty, domy a aj autá.


           


         


 

          

 


 

Stavanie do priestoru však nie je jediná možnosť kreatívnej realizácie. Okrem 3D stavania môžu deti tvoriť aj 2D obrazce, či už podľa svojej fantázie, alebo podľa predlôh. Krásne predlohy na hravé učenie si pre vás pripravili aj samotní výrobcovia Magna tiles. 

Môžete si ich zdarma stiahnuť tu :)

 

 

                               

Magneticé stavebnice sa tešia momentálne naozaj veľkej obľube. Výrobcovia sa pretekajú v tom, kto vymyslí pre tie naše deti to najlepšie, najzaujímavejšie, najviac nápomocné pre rozvoj .... Mám z toho radosť. Dnes naozaj nie je problém nájsť pre deti darček, hračku či hru, ktorá podporí rozvoj dieťaťa. V našom Hračkolande ich nájdete viac než dosť. 

Avšak magnetické stavbenice patria momentálne k najpredávanejším práve pre svoju všestrannosť, kompatibilitu, niekoľkoročné využitie a "magnetickú priťažlivosť". Dajte im šancu aj vy. :)

                                                               

                                                                                                                                       

                                                                                                                                              Martina z Hračkolandu

 


Späť na zoznam článkov
Zatvoriť

K článku neboli pridané žiadne komentáre vložiť nový komentár

Copyright 2014 - 2024 © www.hrackoland.sk