6 TIPOV NA HRAČKY DO AUTA

Pridané: 20.06.2020
|
Martina Tóthová

Základom pohodovej a bezpečnej cesty autom sú rodičia a deti, ktoré sú v pohode a šofér, ktorý nie je rušený hlukom, výkrikmi, či plačom. Rušenie šoféra môžu spôsobiť deti, ktoré nie sú v pohode, alebo sa nudia. Ako ich teda zabaviť? Mám pre vás niekoľko tipov na hračky, ktoré nezaberú veľa miesta, využijete ich aj počas trávenia času v cieľovej destinácii, v kaviarni, kým si vypijete svoju kávu, či reštaurácii pri čakaní na jedlo. Navyše pri hraní s nimi deti nepotrebujú vašu pomoc, vyhnete sa animátorskej činnosti a môžete si tak oddýchnuť, alebo sa nerušene venovať ceste a šoférovaniu.

Ku všetkým týmto tipom máte prekliky do eshopu, kde nájdete celý popis aj cenu. Stačí kliknúť na názov hračky alebo fotku. Nezabudnite na dôležitú vec, najväčší úspech budú mať NOVÉ hračky, teda ak ich dostanú tesne pred cestou alebo priamo v aute. :)

Tak poďme na ne:

 

TIP č.1: MAGICKÝ SKICÁR (Zvieratá, Dopravné prostriedky). Rozmerovo aj svojou ľahkosťou zodpovedá časopisu A4, takže v pohode prenosný kamkoľvek. Je to vlastne magnetická tabuľka, na ktorú sa kreslí magnetickým perom a to buď podľa vlastnej fantázie alebo pomocou priložených šablón, ktoré sa dajú obkreslovať. Obrázok sa vymaže jednoduchým pošúchaním "zázračnej" kartónovej ceruzky po zadnej strane skicára. Vhodné pre deti cca od 3 rokov.

 

                                      

 

TIP č.2: Knižky ZÁZRAČNÉ MAĽOVANIE VODOU.

Obsahujú okrem iného 12 strán, ktoré si deti môžu vyfarbiť iba štetcom a vodou! Štetec, je súčasťou knihy, stačí ešte fľaška s vodou a zábava môže začať. Ak sa bojíte, že by voda s fľaše mohla skončiť v aute zle, stačí dokúpiť štetce plniteľné vodou, ktoré je možné kúpiť v papiernictvách alebo obchodoch s kreatívnymi potrebami. Zázrak knižky spočíva aj v tom, že 5-10 minút po vyfarbení obrázku všetky farby zmiznú a deti ho môžu vymaľovať opäť. Tak knižku využije niekoľko detí v jednej rodine. Respektíve jedno dieťa niekoľko desiatok krát.
V ponuke sú knižky Stroje, Mláďatá zvierat, Čarovná záhrada aj Morské víly. 
Knižku využijete kdekoľvek na dovolenke, na deke pri vode, v kaviarni aj reštaurácii. 

 

                                        

 

TIP č.3: Magnetická hra POČKAJ OPICA od značky Petit Collage

Hra pre 2 hráčov. Cieľom je uhádnuť slovo, ktoré si myslí súper. Háda sa po písmenkách. Ak uhádnete písmeno, dáte ho na miesto (vľavo dole), ak zadáte nesprávne písmeno, súper položí jednu časť opice (hlavu, ruku, ucho, chvost alebo nohu). Vyhrá ten, kto bude prvý. So slovom alebo s opicou. Všetky časti hry sú magnetické a uložené v plechovej krabičke. Odporúčam pre deti, ktoré už vedia čítať, respektíve vedia zložiť slovo z písmen.

 

 

                                           

 

TIP č.4: Magnetická hra MAČKY A PSY 4 V RADE od značky Petit Collage

Rovnako ako v predchádzajúcom prípade ide o plechovú krabičku. V nej majú deti psíkov a mačičky. Jeden hráč má mačičky, druhý psíkov. Hráči ich striedavo ukladajú na hraciu plochu tak, aby ako prví mali 4 v rade. Sú to teda klasické piškvorky. Hra je odporúčaná pre deti od 4+, ja skôr odporúčam od 5+


                                           


TIP č.5: SÚPRAVA NA KRESLENIE ZVIERAT opäť od značky Petit Collage. Sada obsahuje množstvo návodov na kreslenie rôznych zvierat krok za krokom, čistý blok papierov, 4 obojstranné farbičky (teda 8 farieb) a ceruzku s gumou. Opäť vhodná aktivita, ak si chcete v kľude vychutnať svoju kávu či drink niekde v kaviarni alebo pri čakaní na jedlo v reštaurácii.

 

                                           

 

TIP č.6: DREVENÁ TABUĽA NA KRESLENIE Petit Collage. Deti na ňu môžu písať alebo kresliť pomocou priloženej ceruzky a otláčať rôzne zaujímavé vzory a tvary pomocou štyroch magnetických pečiatok. Po vložení každého z nich na správne miesto na doske zostanú vďaka magnetom na svojom mieste a nestratia sa. Ceruzka ideálna pre malé ruky dieťaťa uľahčí kreslenie a úchytky na tvaroch uľahčujú otláčanie na doske. Po dokončení kreslenia si dieťa jednoduchým spôsobom pomocou dreveného posuvníka tabuľu vymaže za pár sekúnd.


                                          


Všetky hračky a detské potreby do auta môžete vložiť napríklad do detského kufríka. Kufrík bude počas vašej dovolenky zdrojom zábavy, dieťa si ho bude vedieť samo otvoriť a vybrať si čo potrebuje a tiež budete môcť všetky jeho hračky počas celej dovolenky do kufríka odkladať. Detské kufríky nájdete tu.


 


Späť na zoznam článkov
Zatvoriť

K článku neboli pridané žiadne komentáre vložiť nový komentár

Copyright 2014 - 2023 © Hrackoland